محاسبه وزنی

جدول محاسبات وزنی

با توجه به اینکه معمولاً مواد اولیه فلزی را براساس وزن قیمت‌گذاری و خرید و فروش می‌کنند، محاسبه وزن مواد اولیه فلزات نقش مهمی در برآورد قیمت آنها دارد. کارشناسان فنی و طراحان معمولاً هنگام بررسی پروژه‌ها و یا محصولات فلزی با مسئله محاسبه وزن مقاطع فلزی روبه‌رو می‌شوند.

ما برای کمک به شما ماشین حساب محاسبه وزن مقاطع استنلس استیل را طراحی کردیم تا به ساده‌ترین شکل محاسبات لازم برای برآورد وزن و قیمت انواع مواد اولیه استیل را دراختیار داشته باشید. می‌دانید که محاسبه وزن مقاطع  فلزی از حاصل ضرب حجم آنها در چگالی بدست می‌آید. در این محاسبه‌گر چگالی استنلس استیل 7930 کیلوگرم بر مترکعب در نظر گرفته شده است. البته بدیهی است که انواع آلیاژهای مختلف استنلس استیل از نظر چگالی اندکی با هم متفاوت می‌باشند ولی ما طبق تجربه این مقدار را برای چگالی اقلام استنلس استیل رایج در بازار مناسب یافتیم.

همچنین معمولاً برآورد قیمت تقریبی بر اساس وزن نیز کاربرد زیادی دارد که با وارد کردن قیمت هر کیلوگرم از کالای مورد نظر به سادگی انجام می‌شود. ماشین حسابی که در اختیار دارید وزن واحد، وزن کل و قیمت کل را محاسبه می‌کند. در این صفحه چهار گزینه برای محاسبه وزن اقلام استنلس استیل قرار داده شده است که به کمک آن شما می توانید وزن ورق استیل، لوله استیل، پروفیل استیل و میلگرد استیل را محاسبه کنید.

بدیهی است، همانطور که در مورد چگالی نیز توضیح داده شد، محاسبات بر اساس مقادیر ثابتی که به ماشین حساب داده می‌شود انجام شده و انحراف اندکی نسبت به کالای فیزیکی خواهد داشت. انحراف اندک به خاطر تلرانس‌های مجازیست که ابعاد و اندازه‌های اقلام واقعی نسبت به مقادیر اسمی دارند. البته جای نگرانی نیست و محاسبات برآورد بسیار نزدیکی نسبت به مقادیر واقعی به ما خواهند داد.

امیدواریم ماشین حساب استیل رخ به راحتی برای شما قابل استفاده باشد.

وزن تقریبی واحد کالا (kg) 0
وزن کل (kg)0
قیمت کل (تومان)0
وزن تقریبی واحد کالا (kg) 0
وزن کل (kg)0
قیمت کل (تومان)0
وزن تقریبی واحد کالا (kg) 0
وزن کل (kg)0
قیمت کل (تومان)0
وزن تقریبی واحد کالا (kg) 0
وزن کل (kg)0
قیمت کل (تومان)0