استفاده از ورق استیل در تجهیزات ورزشی

استفاده از ورق استیل در تجهیزات ورزشی

فولاد ضد زنگ یا استنلس استیل سهم  قابل توجهی در صنایع مختلف دارد و از آن‌جمله می‌توان به سهم این گروه از آلیاژها در ساخت لوازم ورزشی و تجهیز مکانهای مختلف ورزشی اشاره کرد. آلیاژهای استیل با توجه به خصوصیاتی که دارند، یکی از با ارزش‌ترین فلزات برای استفاده در تجهیزات ورزش هستند. از کوهنوردی گرفته تا اسکی و ورزش‌های آبی، فولاد ضد زنگ کاربرد دارد و ثابت کرده است که چیزی بیشتر از یک آلیاژ فولادی معمولی است. هرچند نقش فولاد در ساخت تجهیزات ورزشی و نحوه استفاده از ورق استیل در تجهیزات ورزشی از دیرباز مطرح بوده، ولی استنلس استیل که فولادی بادوام، ماندگار، مستحکم و با ظاهری زیبا و خیره‌کننده است به فلزی شگفت‌انگیز برای تجهیزات ورزشی تبدیل شده است. در این مطلب می‌خواهیم به برخی کاربردهای رایج فولاد ضد زنگ در تجهیزات و مکان‌های ورزشی اشاره کنیم. پس اگر در این حوزه فعال هستید و یا علاقه‌مند به این موضوع هستید خواندن ادامه مطلب را ازدست ندهید.

نقش فولاد در تجهیزات ورزشی استیل در بسیاری از تجهیزات و قطعات ورزشی استفاده می‌شود.

استفاده از ورق استیل در تجهیزات ورزشی و تجهیزات بدن‌سازی

مراکز بدن‌سازی و آمادگی جسمانی در فضای سرپوشیده و سرباز می‌توانند از مواد مختلفی برای تجهیزات ورزشی خود استفاده کنند، اما فولاد ضد زنگ بهترین و مناسب‌ترین آنهاست. ورزشکاران از دستگاه‌ها و لوازم بسیار متنوعی برای تمرین و آماده‌سازی هر قسمت از بدن خود بهره می‌برند. اگر تجربه استفاده از تجهیزات فولاد ضد زنگ را در این زمینه داشته باشید، حتماً استفاده از تجهیزات فولاد کربنی رنگ شده که بهداشتی نیستند را از برنامه و امکانات خود حذف می‌کنید. به این ترتیب اهمیت فولاد و استیل در صنعت ورزش و استفاده از ورق استیل در تجهیزات ورزشی بیشتر مورد توجه و دقت نظر قرار خواهد گرفت.

اهمیت فولاد و استیل در صنعت ورزش قابلیت نظافت و پاکیزگی استیل بی‌نظیر است.

شما احتمالاً استفاده از انواع تجهیزات با جنس‌های متنوع را در باشگاه‌های مختلف تجربه کرده‌اید. قابلیت نظافت سریع و راحت و پاکیزه نگه‌داشتن وسائل ورزشی هم از دغدغه‌های مسئولین باشگاه و هم مشتریان است. یکی از ویژگی‌های بارز ورق استیل در تولید تجهیزات ورزشی، قابلیت‌های بهداشتی این آلیاژها است. به جرات می‌توان گفت که بهترین آلیاژهای استیل برای ساخت تجهیزات ورزشی فولاد ضد زنگ است. این فلز می‌تواند علاوه بر ظاهر زیبا و جذابی که دارد باعث شود سالن و تجهیزات همواره تمیز و به دور از آلودگی باشد. وسایل تمرینی مانند هالتر و انواع دستگیره‌هایی که دائم با بدن عرق‌کرده در تماس هستند باید همواره تمیز و پاکیزه باشند تا عاملی برای انتقال میکروب و ویروس نباشند. همین امر البته به نوعی دیگر در مورد باشگاه‌های ورزشی در فضای باز نیز صدق می‌کند. عوامل طبیعی به طور روزانه این محیط‌ها را احاطه کرده است، بنابراین تجهیزات باید در شرایط مختلف آب و هوایی مقاومت کنند. فولاد ضد زنگ به دلیل مقاومت بسیار عالی در برابر خوردگی و زنگ زدگی‌، دوام بالایی داشته و با کیفیتی مثال زدنی برای دوره‌ای طولانی قابل استفاده است.

بیشتر بخوانید :  5 کاربرد ورق پانچ شده استیل در ساختمان

استفاده از ورق استیل در تجهیزات ورزشی – ورزش های آبی

شاید در حال شنا کردن، شیرجه رفتن از لبه استخر، یا بالا رفتن از نردبان فلزی به کاربردهای استیل در ورزش‌های آبی توجه کرده باشید. بدون وجود استیل خیلی از تجهیزات ساده استخر دردسرساز خواهند شد. فولاد ضد زنگ یا استیل با مقاومت عالی به خوردگی می‌تواند حضور سیالات خورنده مثل آب را بدون خراب شدن در طول زمان تحمل کند. در واقع، فولاد ضد زنگ آلیاژ فوق‌العاده‌ای برای استفاده از ورق استیل در تجهیزات ورزشی خصوصا در ورزش‌های آبی است زیرا در برابر آب و مواد شیمیایی خورنده استخر بسیار مقاوم است.

ورق استیل در تولید تجهیزات ورزشی مقاومت به انواع خوردگی و زنگ زدگی در استیل

این آلیاژ بهداشتی و مقاوم حتی در تجهیزات ورزشی داخل آب مانند تردمیل‌های آبی نیز استفاده می‌شود. همچنین بسیاری از قطعات قایق‌های تفریحی و حرفه‌ای و لوازم غواصی از استنلس استیل ساخته می‌شوند. هنگام استفاده از این آلیاژها در تجهیزات دریایی و در غواصی، بسیار مهم است که دقت کنید که از گرید فولاد ضد زنگ مقاوم در برابر آب خورنده دریا استفاده کنید. آب دریا به علت داشتن نمک و ترکیبات کلریدی بسیار خورنده است و هر نوعی از استیل هم در مقابل آن در طولانی مدت دوام نمی‌آورد. اگر به دنبال تجهیزات دریایی و غواصی هستید، بهترین گریدهای فولاد ضد زنگ برای استفاده در قطعات و تجهیزات گرید EN 1.4404 و گرید استیل 316 هستند.

استفاده از ورق استیل در تجهیزات ورزشی – ورزش‌های زمستانی

ورزش‌های زمستانی و آنهایی که در سان‌های بزرگ روی یخ انجام می‌شوند بسیار سرگرم کننده هستند! شاید هاکی، سورتمه‌رانی و اسکیت روی یخ را از نزدیک دیده باشد یا حتی امتحان کرده باشید. در هر یک از این ورزش‌ها، استفاده از تجهیزاتی ساخته شده از فلزاتی مقاوم به رطوبت و بادوام مورد توجه است. به عنوان مثال، سورتمه‌ها دارای تیغه‌های فولادی ضد زنگ هستند تا سورتمه را با قدرت و سرعت بالا در مسیر خود حرکت دهد.

بیشتر بخوانید :  معنای چقرمگی در فولاد چیست؟

اسکیت روی یخ نیز یکی از ورزش‌های محبوب زمستانی روی یخ است. شرکت کنندگان ملزم به استفاده از کفش اسکیت با تیغه‌های فلزی می‌باشند. تیغه فولادی کفش اسکیت ضد زنگ و بسیار سخت است، ساییده نمی‌شود و نسبت به سایر مواد جذاب تر به نظر می‌رسد. همه ورزش‌کاران این رشته به تیغه اسکیت‌های فلزی براقی دارند بسیار توجه می‌کنند زیرا که به راحتی آنها را به روی یخ به هرطرف که اراده می‌کنند می‌برد.

کاربرد ورق استنلس استیل در ورزش استحکام و مقاومت استیل آن را متمایز از سایر آلیاژها ساخته.

کاربرد ورق استنلس استیل در ورزش و استفاده از فولاد زنگ نزن در صنعت ورزش روز به روز در حال رشد است. فولاد ضد زنگ بهترین آلیاژ به این منظور است، خواه برای تجهیز ورزشگاه با تجهیزات بدن‌سازی بهتر مانند هالتر و ماشین‌های اسکات باشد و خواه برای ساخت انواع وسائل حرفه‌ای و تفریحی ورزشی.

برای مشاهده قیمت و خرید ورق استیل از فروشگاه آنلاین استیل رخ کلیک کنید

قیمت ورق استیل

سخن آخر

امروزه استفاده از ورق استیل در صنعت و بصورت خاص استفاده از استنلس استیل یا فولاد ضدزنگ در ساخت وسائل ورزشی یا استفاده از ورق استیل در تجهیزات ورزشی و تجهیز سالن‌ها و مکان‌های ورزشی اجتناب ناپذیر است. ویژگی‌هایی از قبیل استحکام، دوام، مقاومت به خوردگی، بهداشتی بودن و ظاهر جذاب و زیبا باعث شده تا استیل روز به روز در صنایع مختلف بیشتر مورد توجه قرار گیرد. ورزش را هم اگر به عنوان یک صنعت نگاه کنیم از این قاعده مستثنی نیست. فناوری و نوآوری‌های آلیاژ سازی در فولادهای ضدزنگ نیز باعث شده است تا هر روز شاهد طراحی تجهیزات و وسائلی کارآمد با قابلیت‌های برتر باشیم. کاربرد مواد اولیه استیل در تجهیزات ورزشی به شکل‌های مختلفی از جمله ورق استیل، لوله استیل و پروفیل استیل در ساخت تجهیزات به کار می‌رود. آلیاژهای استیل 304 برای کاربردهای عمومی و استیل 316 برای کاربرد در شرایطی با خوردگی بالا که هردو آستنیتی و نگیر هستند پیشنهاد می‌شوند. اگر به دنبال استیل با قیمت کمتر و قابلیت‌های فنی محدودتر هستید آلیاژهای 201 و استنلس استیل 430 نیز پیشنهاد می‌شوند.

بیشتر بخوانید :  معیارهای مقاومت به خوردگی

مجموعه استیل رخ آمادگی دارد برای تامین انواع ورق استیل و لوله استیل و پروفیل استیل شما را یاری کند. این مجموعه با سال‌ها حضور فعال در بازار استیل ایران، علاوه بر تامین مواد اولیه استیل امکاناتی برای ارائه خدمات استیل نیز در اختیار دارد. کارشناسان ما مشتاقانه منتظر تبادل نظر و ارائه مشاوره برای ساخت تجهیزات و مکان‌های ورزشی هستیم و برای بهبود کیفی تجهیزات شما با فولاد ضد زنگ در کنارتان خواهیم بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درباره‌ی محصولات سوالی دارید؟ از ما بپرسید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp یکی از کارشناسان را انتخاب کنید