همه چیز درباره نرده استیل شیشه ای

نرده استیل شیشه ای

حتما تا کنون نرده استیل شیشه ای را در مراکز خرید یا در بالکن خانه‌ها مشاهده کرده‌اید. نرده استیل شیشه‌خور با زیبایی و ساختاری مینیمال و ساده می‌توانند گزینه بسیار مناسبی برای استفاده در مکان‌های عمومی و ساختمان‌های مسکونی و اداری باشد. با استفاده از انواع ریل، فیکس پوینت شیشه و اسپیگوت می‌توان تنوعی در ساخت حفاظ شیشه‌ای پدید آورد. اگر شما نیز به این نوع حفاظ علاقه دارید و یا برای منزل خود به دنبال نرده استیل با نمای شیشه ای هستید تا انتها همراه ما باشید.

نرده استیل شیشه ای چیست؟

ترکیب شیشه و استیل برای تولید نرده استیل شیشه ای علاوه بر زیبایی سبب ایمنی منازل و یا محیط‌های تجاری می‌شود. جلا و شفافیت این نرده‌ها سبب می‌شود که به عنوان راه‌کاری مدرن بتوان از آن در مکان‌های مختلف استفاده کرد. گریدهای مختلفی از استیل و شیشه را می‌توان برای ساخت حفاظ شیشه‌ای استفاده کرد. این گریدها بنابه محیط استفاده از نردها تعیین می‌شود. در این مقاله نگاهی به شیشه‌ها و استیل‌های مورد استفاده در حفاظ شیشه‌ای می‌اندازیم.

نرده استیل شیشه خوراستفاده از نرده یا حفاظ شیشه‌ای در اماکن عمومی بسیار رایج است.

انواع شیشه‌های مورد استفاده در نرده استیل شیشه ای

انتخاب نوع شیشه مورد استفاده می‌تواند زیبایی و ایمنی نرده استیل شیشه ای را تعیین کند. در ادامه به معرفی برخی از شیشه‌های مورد استفاده در ساخت نرده استیل شیشه ای می‌پردازیم و به صورت مختصر به آن‌ها اشاره می‌کنیم.

شیشه سکوریت یا سخت شده: برای استفاده از نرده استیل شیشه ای در محیط‌های باز، این نوع شیشه می‌توند گزینه‌ای بسیار مناسب باشد. این شیشه بسیار با دوام است و در برابر شکست مقاومت بسیار خوبی دارد. اما در طرف دیگر این شیشه اگر دچار شکستی شود به قطعات بسیار کوچکی تبدیل می‌شود.

شیشه لمینت: این نوع از گریدهای پرکاربرد در ساخت نرده استیل شیشه ای است. شیشه لمینت از لایه‌هایی تشکیل شده است که با رزین شفاف به یکدیگر چسبیده‌اند. از مزایای این شیشه‌ها می‌توان به این مورد اشاره کرد که در صورت شکستن، شیشه به تکه‌های ریز تبدیل نمی‌شود و به دلیل استفاده از لایه چسب میانی در جای خود باقی می‌ماند. این شیشه قیمت بالاتری نسبت به شیشه‌های سخت شده دار چرا که تولید آن پرهزینه‌تر است.

بیشتر بخوانید :  اتصالات جوش لب به لب لوله

شیشه مات یا طرح‌دار: برای ساخت نرده استیل شیشه ای در داخل ساختمان و همچنین حفظ حریم خصوصی بهتر است از این شیشه‌ها استفاده کرد. این شیشه‌ها همچنان که نور را عبور می‌دهند سبب می‌شود که از طرف دیگر نرده دید نداشته باشند. تنها عیب این مدل از شیشه، عدم شفافیت می‌باشد که ناشی از ماهیت آن است!

شیشه رنگی: شیشه‌های رنگی میتواندد با توجه به نوع معماری جلوه خاصی را ایجاد کنند که در جای خود بسیار جذابند. درعین‌حال با جلوگیری از تابش مستقیم نور خورشید گرمای ناشی از آن را کاهش می‌دهند. البته از طرفی رنگ خاصیت شفافیت شیشه را محدود می‌کند.

شیشه معمولی: این نوع شیشه در کاربری‌هایی با حساست کم مورد استفاده قرار می‌گیرد. این شیشه‌ها منظره‌ای شفاف و زیبا را ارائه می‌دهند. اما مانند شیشه‌های سخت شده و یا لمینت استحکام بالایی نداشته و ایمن نیستند.

قیمت نرده استیل شیشه خور نرده یا حفاظ شیشه‌ای راه‌کاری مدرن در معماری

آیا نرده استیل شیشه ای برای منازل مناسب است؟

برای استفاده صحیح از نرده استیل شیشه ای در منازل، برخی از موارد حتما باید مد نظر قرار گرفته شود تا ایمنی نرده‌ها را افزایش دهند. در ادامه به برخی از این نکات مهم می‌پردازیم:

ایمنی شیشه‌ها: برای استفاده از نرده استیل شیشه ای در منازل مهم‌ترین نکته توجه به استحکام و ایمنی شیشه است. برای استفاده در منازل بهتر است از شیشه لمینت استفاده شود چرا که در مواقعی که می‌شکنند به تکه‌های ریز تبدیل نمی‌شوند و از این جهت بسیار ایمن هستند. شیشه‌های سخت شده نیز مناسب هستند اما در صورت بروز هرگونه حادثه، تبدیل شدنشان به تکه‌های کوچک بسیار خطرناک است.

بیشتر بخوانید :  چگونه ورق فلزی را برجسته کنیم؟

ارتفاع نرده استیل شیشه ای: ارتفاع و فاصله حفاظ شیشه ای باید به گونه‌ای انتخاب شود که کودکان نتوانند از روی نرده‌ها خم شوند. همچنین شکاف‌ها و درز باید کوچک باشند تا کودک‌تان و یا حیوانات خانگی در آن‌ها گیر نکنند.

لبه‌ها و گوشه‌ها: لبه‌ها و گوشه‌های نرده استیل شیشه ای باید به گونه‌ای باشد که خطر بریدگی را به صفر برساند. همچنین گوشه‌ها نباید تیز باشند که در اثر برخورد خطری ایجاد نشود و حادثه‌ساز نباشند.

دستگیره‌ها: معمولاً نرده استیل شیشه ای دارای یک دستگیره یا هندریل استیل است که این ریل سبب می‌شود برخی از خطرات احتمالی کم‌تر شود. همچنین استفاده از دستگیره سبب می‌شود تا ایمنی نرده استیل شیشه‌ای افزایش یابد و شیشه یا نرده بصورت مستقیم با کاربر در تماس نباشد.

تعمیر و نگهداری: تمیز کردن، بازرسی و نگهداری از نرده استیل شیشه ای اهمیت بسیار زیادی دارد. با گذشت زمان امکان شل شدن اتصالات و یا ترک خوردن شیشه‌ها وجود دارد که باید با بازرسی و تعمیرات یراق‌های فرسوده این موارد برطرف شوند.

پایه اسپیگوت چیست؟

در ساخت نرده استیل شیشه ای برای اتصال بین شیشه و زمین از نوعی پایه به نام اسپیگوت یا اسپیگات (Spigot) استفاده می‌شود. اسپیگوت‌ها در سایزها، طرح‌ها و رنگ‌های مختلف تولید می‌شوند. نوع اسپیگوت‌ها با توجه به محل استفاده انتخاب می‌شوند. برای ساخت فیکس پوینت شیشه و اسپپگوت بنا به ضخامت شیشه و شرایط نصب از طرح‌های متنوع با آلیاژهای 304 یا 316 استفاده می‌‌شود.

همانطور که اشاره شد اسپیگوت‌ها معمولا از آلیاژهای استنلس استیل 304 یا 316 ساخته می‌‌شوند. در برخی از کاربری‌‌ها نیز از فولاد کربنی با رنگ کوره‌ای، آلومینیوم و یا برنج برای ساخت آن‌ها استفاده می‌کنند. برای ساخت نرده استیل شیشه ای در مناطق ساحلی و مرطوب بهتر است از آلیاژ 316 استفاده شود. چرا که این آلیاژ مقاومت بسیار خوبی در برابر خوردگی کلریدی دارد. در سایر مناطق می‌توان از گریدهای 304 استفاده کرد. این آلیاژ مقاومت بسیار خوبی در برابر خوردگی دارد اما برای استفاده در مناطق ساحلی گزینه‌ای مناسب نیست.

بیشتر بخوانید :  راهنمای جامع استاندارد محصولات استیل

پایه اسپیگوت‌ها می‌توااند با پیچ بر روی زمین نصب شوند. برخی از آن‌ها را می‌توان به دیوار متصل کرد. برخی دیگر از اسپپیگوت‌ها قابلیت نصب بر روی کف بتنی و چوبی را دارند. طراحی برخی از اسپیگوت‌ها به گونه‌ای است که نیاز به سوراخ‌کاری شیشه نیست و مثل گیره شیشه را در میان خود ثابت نگه می‌دارد.

جهت خرید ورق استیل در آلیاژ‌ها و ضخامت‌های متنوع، با مشاوران خرید استیل رخ در ارتباط باشید.

اسپیگوت انواع پایه اسپیگوت برای نگهداری حفاظ شیشه‌ای

قیمت نرده استیل شیشه خور

همانطور که اشاره شد، اجزای مختلفی در ساخت نرده استیل شیشه ای استفاده می‌شود که هرکدام دارای گریدهای مختلفی هستند. شیشه‌ها، فیکس پوینت شیشه‌، اسپیگوت، ریل شیشه استیل، دستگیره یا هندریل و … از مواردی هستند که در براورد قیمت نرده استیل شیشه‌خورد اثرگذار هستند. پس لازم است طرح نرده استیل را مشخص کنید و با کمک سایت استیل رخ قیمت به روز انواع اتصالات را در محاسبات خود منظور نمایید.

بیشتر بخوانید: راهنمای خرید و نصب نرده استیل 

سخن آخر

نرده استیل شیشه ای به دلیل شفافیت و زیبایی به یکی از گزینه‌های پرکاربرد در معماری مدرن تبدیل شده است. برای ساخت نرده استیل شیشه‌ ای می‌توان از شیشه و اتصالات استیل با طرح‌ها و آلیاژهای مختلف استفاده کرد که هرکدام از این موارد می‌توانند ویژگی‌های منحصر به فردی را ارائه دهند. این شما هستید که با در نظر گرفتن عوامل مختلف، نرده استیل شیشه ای مورد نظر خود را انتخاب می‌کنید.

استیل رخ با سال‌ها فعالیت در زمینه تولید و عرضه انواع اتصالات نرده استیل و یراق شیشه، آمادگی دارد در این زمینه به شما مشاوره دهد و اتصالات مورد نیاز شما را تامین نماید. اگر قصد ساخت نرده شیشه‌ای یا نرده استیل دارید، پیشنهاد می‌کنم با کارشناسان ما در تماس باشید و از وب‌سایت این مجموعه بازدید بفرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درباره‌ی محصولات سوالی دارید؟ از ما بپرسید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp یکی از کارشناسان را انتخاب کنید