6 مزیت توری لوزی استیل یا اکسپندد متال استیل

مزایای توری لوزی کششی

امروزه توری لوزی استیل که نوعی از توری لوزی کششی (Expanded Metal Mesh) می باشد ساخته شده از استنلس استیل در صنایع مختلفی به کار می‌رود. از جمله این صنایع می‌توان به ساخت‌وساز، دکل‌سازی، ماشین‌آلات صنعتی و حتی ارتباط‌های مخابراتی اشاره کرد. مزایای توری لوزی استیل موجب شده‌اند تا این محصول در ایران نیز کاربران زیادی را به خود جلب کند. توری لوزی استیل که به آن‌ها اکسپندد متال استیل نیز گفته می‌شود دارای طرح‌های مختلفی هستند. این توری‌ها را می‌توان در موقعیت‌های دلخواه به‌راحتی نصب کرد.

الگوهای موجود در این توری‌ها تنها به شکل لوزی ختم نمی‌شود. این توری‌ها نسبت به سایر توری‌های فلزی سبک‌تر هستند و مقاومت بیشتری از خودشان نشان مي‌دهند. علاوه بر این، می‌توان آن‌ها را باتوجه‌به سلیقه کاربر تغییر شکل داد. برای مثال امروزه از این توری‌ها برای محافظت از افراد در مجاورت با قطعات الکترونیکی و الکتریکی استفاده می‌شود. در ادامه این مطلب با ما همراه باشید تا به بررسی بیشتر این محصول جذاب و کاربردی بپردازیم.

توری لوزی استیل چیست؟

برخلاف مش‌های قدیمی، کاربرد توری لوزی استیل به علت قوی‌تر و همچنین بادوام‌تر بودن آن بسیار گسترده است. در ساخت انواع اکسپندد متال استیل از انواع ورق فلزی استفاده می‌شود ولی نوع ساخته شده از ورق استیل آن ویژگی‌های خاصی دارد. کلیه فرایند ساخت توسط ماشین‌آلات صنعتی انجام می‌گیرد تا در روند شکل‌دهی به توری اختلالی ایجاد نشود.

ماشین‌آلات صنعتی مجموعه عظیمی از شکاف‌ها یا سوراخ‌های یک شکل را بر روی ورق استیل ایجاد می‌کنند. پس از کشش ورق، این امر موجب به وجود آمدن شکل مشبک توری می‌شود. امروزه مزایای توری لوزی استیل باعث شده‌اند تا از آن‌ها در ساخت نرده‌ها، حفاظ‌ها و سیستم‌های فیلتراسیون و هوادهی استفاده شود.

توری لوزی استیلاین توری‌ها کاربردهای متفاوتی دارند

مهم‌ترین خواص توری لوزی استیل

توری لوزی استیل چندین ویژگی دارد که آن‌ها را از سایر توری‌ها متفاوت می‌کند. توری لوزی استیل با استفاده از ورق‌های استنلس استیل و به شکل لوزی یا چند وجهی برش داده می‌شوند. شکل مرسوم این توری‌ها شامل یک دهانه چهاروجهی یا لوزی است. این شکل خاص به‌وسیله برش‌های خطی و ریز به وجود می‌آید. لبه‌های توری لوزی استیل معمولاً باز و نامنظم هستند.

بیشتر بخوانید :  شناخت آلیاژها و انواع ورق استیل نسوز

این توری‌ها را می‌توان از ورق‌هایی که با مواد بازیافتی تولید شده‌اند تهیه کرد. این امر موجب شده است تا استفاده از توری لوزی استیل به یک انتخاب عالی برای ساخت‌وساز پایدار تبدیل شود. در صورت عدم استفاده می‌توان توری مدنظر را بازیافت کرد. یکی دیگر از مهم‌ترین مزایای توری لوزی کششی، وجود قابلیت رسانایی الکتریکی است. از این قابلیت می‌توان برای مصارف تزئینی بهره برد.

مزایای توری اکسپندد متال

مزایای اکسپندد متال استیل بسیار گسترده است و به همین دلیل کاربران زیادی توری‌های اکسپندد متال را انتخاب کرده‌اند. در این بخش قصد داریم به‌صورت مختصر در مورد برخی از مهم‌ترین مزایای این نوع توری‌ها با شما صحبت کنیم. در اینجا سعی شده تا مزایای این توری لوزی استیل را از دید کاربرد آن در معماری بیشتر مورد توجه قرار دهیم.

 استحکام بسیار خوب

استحکام بالای این محصول را می‌توان با روش تولید آن مرتبط دانست. برای ساخت توری لوزی استیل از ورق نسبتاً ضخیمی که تحت کشش قرار می‌گیرد استفاده می‌شود. بنابراین یکپارچگی اجزا آن باعث استحکام نسبی خواهد شد. فرآیند مورد استفاده برای ساخت این نوع مواد برای اولین بار در هارتلپول، انگلستان، در سال 1880 ثبت شد. روند تولید تغییر چندانی نسبت به طراحی اولیه خود نداشته است.

علاوه بر کاربردهای معماری، توری لوزی منبسط شده کاربردهای متنوع دیگری نیز دارد. نسبت استحکام به وزن بالا و مقاومت در برابر خوردگی بالا آن را برای این کاربردها بسیار مناسب کرده است. علاوه بر خصوصیات، این محصول یک عنصر تزئینی عالی است که در برابر لغزش نیز مقاوم است و به این ترتیب به یک انتخاب محبوب در صنعت ساختمان تبدیل می‌شود.

 

توری‌های اکسپندد متال در طیفی از اشکال و اندازه ها تولید می‌شوند. توری لوزی استیل از لوزی سبک تا شش ضلعی بسیار قوی را می‌توان برای مصارف مختلف سفارشی سازی کرد. به عنوان مثال، می‌توان از آن برای تقسیم فضا و ساخت پارتیشن صنعتی، انواع حفاظ و فنس‌ با دوام بالا استفاده کرد.

بیشتر بخوانید :  معرفی انواع استنلس استیل سری 300

وزن سبک

با وجود وزن سبک توری لوزی استیل، این محصولات مقاومت بالاتری نسبت به سایر توری‌های فلزی دارند. دلیل این امر را می‌توان به انبساط ورق و یکپارچگی ساختار آن‌ها مرتبط دانست. الگوی خاص لوزی شکل (الماس گونه) برای کاربردهای معماری و بخصوص ساختارهایی که لازم است ضدلغزش و سُرخوردن باشند استفاده کرد.

اکسپندد متال استیل را می‌توان در ضخامت‌های مختلفی تهیه کرد. این امر یکی از اصلی‌ترین مزایای توری لوزی کششی به شمار می‌آید. در نوع استاندارد توری‌های اکسپندد متال از ورق آلومینیوم، ورق فولاد کربنی و ورق فولاد ضد رنگ یا استیل استفاده می‌شود. علاوه بر این، در ساختار بعضی مدل‌های خاص می‌توان موادی مانند تیتانیوم و آلیاژهای مبتنی بر نیکل را نیز مشاهده کرد. ضخامت توری لوزی کششی تأثیر مستقیمی بر میزان وزن و همچنین استحکام و دوام آن دارد.

توری لوزی استیلوزن این محصولات فوق‌العاده پایین است

هزینه پایین

این توری‌ها قیمت بسیار مناسبی دارند و همین امر موجب شده تا در ساختارهای مختلفی مورد استفاده قرار بگیرند. به عنوان یک مثال کاربردی، این توری‌ها با وجود قیمت کم، دارای رسانایی جریان الکتریسیته هستند که آن‌ها را به یک گزینه مناسب برای ساخت پیل‌های سوختی تبدیل می‌کند. علاوه بر این، چشمه‌های اکسپندد متال استیل می‌توانند تنش را بسیار بهتر از فویل‌های فلزی تحمل کنند. این ماده وزن پیل سوختی را کاهش می‌دهد و باعث می‌شود کارایی بهتری داشته باشد. در نهایت این امر باعث بهبود عملکرد و دوام محصول می‌شود که به نوبه خود سودآوری آن را افزایش خواهد داد.

ورق منبسط و کشیده شده نیز مقرون به صرفه تر از ورق سوراخ (پانچ) شده است. برای تولید ورق پانچ استیل بخشی از ورق تبدیل به ضایعات می‌شود در حالی که تولید توری لوزی کششی از ورق باعث تولید ضایعات نمی‌شود. همچنین این نوع از ورق مشبک قابل بازیافت است.

ضایعات بسیار کم

یکی دیگر از مهم‌ترین مزایای توری لوزی استیل را می‌توان قابل بازیافت بودن آن دانست؛ به همین دلیل می‌توان این محصول را به راحتی در صورت استفاده نادرست دوباره بازیافت کرد. همه‌کاره بودن یا به عبارتی قابلیت انعطاف این نوع توری‌ها موجب شده تا کاربران این امکان را داشته باشند که بر اساس نیاز خود توری را به شکل دلخواهشان استفاده کنند.

بیشتر بخوانید :  ورق آجدار صنعتی چیست و چه کاربردهایی در صنعت دارد؟

علاوه بر ضایعات کم، توری‌های لوزی کششی دارای ظاهری جذاب نیز هستند. سطح آن‌ها معمولاً یکنواخت است و به دلیل استحکام بالا نتیجه بادوام‌تری را به شما ارائه می‌کنند. به‌طورکلی توری لوزی استیل جایگزینی مقرون‌به‌صرفه برای سایر توری‌های فلزی محسوب می‌شوند.

توری لوزیتوری‌های کششی معمولاً به شکل لوزی هستند

طراحی منعطف

توری لوزی استیل در اندازه‌ها و شکل‌های مختلفی به تولید می‌رسند. از این نوع توری‌ها می‌توان جهت ساخت مواردی همچون پارتیشن‌های جداکننده و یا نرده‌ها و سیستم‌های حفاظتی کمک گرفت. طراحی نوع توری را می‌توان بر اساس محیط و همچنین کاربرد مدنظر تغییر داد. به‌طورکلی یکی از مهم‌ترین مزایای توری لوزی کششی همین طراحی منعطف آن‌ها است.

این توری‌ها حتی تحت فشار سنگین نیز دچار شکستگی و از هم گسستگی نمی‌شوند. برخلاف سایر انواع توری‌های فلزی که محل اتصال بخش‌های مختلف در آن‌ها ضعیف است، این نوع توری‌های کششی حالتی درهم‌تنیده و یکپارچه دارند. توری‌های مزبور را می‌توان به‌صورت سفارشی طراحی کرد تا عبور نور و جریان هوا به بهترین شکل ممکن صورت بگیرد.

کاربرد توری لوزیاین توری‌ها انواع مختلفی دارند

برای مشاهده قیمت و خرید ورق استیل از فروشگاه آنلاین استیل رخ کلیک کنید

قیمت ورق استیل

سخن آخر

فرایند تولید توری لوزی کششی با استفاده از ورق‌های استنلس استیل محصولی کاملاً‌ مستحکم و با دوام ارائه می‌دهد. این محصول بسیار یکپارچه و منعطف است و استحکام بالای این نوع از توری‌ها را می‌توان با ساختار خاص آن‌ها مرتبط دانست.

امروزه به علت مزایای توری لوزی کششی از این توری‌ها در مکان‌های مختلفی استفاده می‌شود. توری لوزی استیل یک توری بسیار کارا و مستحکم است. اگرچه این توری‌های مشبک معمولاً به شکل لوزی به تولید می‌رسند؛ اما می‌توان آن‌ها را در اشکال دیگری نیز تولید کرد. انعطاف‌پذیری و دوام بالای توری لوزی استیل را می‌توان مهم‌ترین قابلیت آن‌ها دانست. مجموعه استیل رخ آمادگی دارد شما را در تامین توری لوزی کششی استیل یاری نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درباره‌ی محصولات سوالی دارید؟ از ما بپرسید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp یکی از کارشناسان را انتخاب کنید