5 کاربرد طراحی برش لیزر استیل برای دکوراسیون

برش لیزر ورق استیل

در ادامه مطلب قبلی و با توجه به گستردگی کاربرد برش لیزر ورق استیل در معماری، مناسب دیدیم تا مطلبی در مورد سایر کاربردهای برش لیزر دراینجا ارائه دهیم. با گسترش فناوری برش لیزر و فراگیر شدن آن در دو دهه اخیر، این روش به سهولت و با هزینه‌ای مناسب در اختیار همه طراحان معماری و طراحی صنعتی قرار دارد و باعث شده زمینه‌ای برای بروز خلاقیت در بین طراحان شود. نتیجه حاصل از فرایند برش لیزر ورق استیل با سبک و ایده‌های طراحی مدرن بسیار هماهنگ است و همین مورد باعث مقبولیت روزافزون آن در بین معماران شده است. همین موارد ما را برآن داشت تا بیشتر در خصوص کاربرد طراحی برش لیزر استیل آگاهی سازی کنیم.

پیشنهاد می‌کنم، اگر می‌خواهید هر متریالی را برش دهید، ابتدا با استفاده از نرم‌افزارهای طراحی یک فایل از ایده و طرح مورد نظر خود آماده کنید. اطمینان حاصل کنید که خطوط طراحی همه بسته هستند تا جایی که به هم می‌رسند هیچ فاصله‌ و جدایی بین منحنی‌ها وجود نداشته باشد و ضخامت خطوط هماهنگ و استاندارد باشد. مطمئن شوید که خروجی طرح در(فرمت) قالب مناسب برای دستگاه برش و بخصوص برش لیزری ذخیره شده است.

البته اگر فرصت و امکانات انجام طراحی برای برش لیزری را ندارید، می‌توانید طراحی و نقشه کشی صنعتی قطعات و پنل‌های لیزری را به کارشناسان مجموعه استیل رخ بسپارید. به این ترتیب اولین قدم برای داشتن یک پنل سفارشی برش لیزری انجام می‌شود.

در این مقاله به 5 مورد از رایج ترین کاربرد طراحی برش لیزر استیل می‌پردازیم.

1- پانل‌های روکش دیوار برش لیزری

پانل‌های روکش دیوار ساخته شده از ورق استیل طراحی شده با برش لیزری گزینه بهتری نسبت به قاب‌های پوشش دهنده سنتی و معمولی هستند. این پنل‌های دیواری ظرافت و استحکام را در یک ماده واحد ترکیب کرده و نتیجه را به یک انتخاب عالی برای هر طراحی داخلی تبدیل می‌کنند. برخلاف تابلوهای تصاویر که به راحتی در طول زمان آسیب می‌بینند، فلز و بخصوص استیل بسیار با دوام است و آسیب نمی‌بیند. علاوه بر این، ورق‌های طراحی شده با برش لیزری برای مدت زمان بیشتری بکر باقی می‌مانند. در اینجا برخی از مزایای پانل‌های روکش فلزی برش لیزری آورده شده است:

اغلب طرح‌ها واقعا منحصر به فرد هستند و توسط یک طراح حرفه ای ایجاد می‌شوند. می‌توانید از آنها در محیط‌های مسکونی یا تجاری استفاده کنید. حتی می‌توانید از پنل‌های دیواری سفارشی در اشکال و اندازه‌های مختلف برای پوشش دیوارها و نمای کهنه و قدیمی استفاده کنید. همچنین از این که بتوانید پانل‌های دیواری خود را مطابق با سلیقه و دکوراسیون داخلی و خارجی خود سفارشی کنید، لذت خواهید برد. علاوه بر ایجاد یک پنل دیواری منحصر به فرد، این روکش‌ها را می‌توان به هر اندازه‌ای که نیاز دارید برش داد تا مناسب فضای مدنظر آماده شوند.

بیشتر بخوانید :  لوله CRA چیست؟

این را می‌توانید اولین مورد از کاربرد طراحی برش لیزر استیل در نظر بگیرید.

کاربرد طراحی برش لیزر استیلپانل های دیواری جایگزین مناسبی برای پوشش دیوار

2-تقسیم کننده‌های اتاق برش لیزری (پارتیشن‌های ساخته شده با برش لیزری)

دومین کاربرد طراحی برش لیزر استیل این است که اگر به دنبال طراحی شیک و منحصربه‌فرد برای فضای داخلی منزل یا محیط کار خود هستید، ممکن است بخواهید یک جداکننده فضا (پارتیشن) تهیه کنید که دارای طراحی برش لیزری سفارشی ورق باشد. صفحات فلزی برش لیزری را می‌توان از مواد مختلفی از جمله استنلس استیل، مس و انواع ورق‍های فلزی تهیه کرد. مواد اولیه بسیاری نیز با قابلیت عبور و انتشار نور در دسترس هستند. صرف نظر از بودجه، شما متوجه خواهید شد که این تقسیم کننده‌ها تقریبا برای هر فضایی کاربردی و جذاب هستند.

می‌توانید با جستجوی آنلاین یک طراحی رایگان برای برش لیزری ورق جداکننده فضا (پارتیشن) طبق سلیقه خود یافته و دانلود کنید. یا اینکه با ابتکار و خلاقیت خود طرحی نو و بدیع را خلق کنید. سپس طرح را با یکی از فرمت‌های فایل پیشنهادی برای برش لیزری ذخیره کنید. فرمت‌های رایج فایل برای دستگاه‌های برش لیزر شامل DXF، DWG ،CorelDraw، Adobe Illustrator و SVG هستند. ورق‌های طراحی شده برای برش لیزر را می‌توان برای کاربردهای دکوراسیون داخلی و خارجی استفاده کرد. شما می‌توانید برای تهیه ورق، طراحی و انجام برش فلزات با مجموعه استیل رخ تماس حاصل نمایید.

بیشتر بخوانید: طرح‌های مدرن ورق سقفی استیل با برش لیزر برای خانه

کاربرد طراحی برش لیزر استیلاستفاده از تقسیم کننده‌های فضا ساخته شده با برش لیزری

3- برش لیزری صفحه پنجره (طراحی ورق برای پوشش پنجره با برش لیزر)

پنل‌های نمای پنجره می‌توانند مرز بین فضاهای داخلی و خارجی را جذاب و متفاوت کنند؛ این صفحات نما ضمن کاربردهایی مثل عایق حرارت و نور، مناسب با هر سلیقه‌ای و منطبق بر هر دکوراسیون داخلی طراحی و اجرا می‌شوند و با مواد اولیه متنوعی از جمله چوب و فلز در دسترس هستند. استفاده از صفحات برش لیزری استیل نیز به عنوان دکور و پوشش پنجره رایج هستند. این پنل‌ها به اندازه کافی کاربردی هستند تا در بسیاری از موقعیت‌ها از جمله تاسیسات مسکونی، تجاری و هنری استفاده شوند. شما این امکان را خواهید داشت تا طرحی انتخاب کنید که هم کاربردی و هم زیبا باشد. در اینجا برخی از مزایای استفاده از طرح‌های برش لیزری برای صفحه‌های پنجره آورده شده است:

بیشتر بخوانید :  تفاوت برش لیزر و پلاسما فلزات

صفحه‌های روکش پنجره سفارشی برای محافظت از خانه شما و تامین حریم خصوصی با ایجاد امنیت عالی هستند. برخلاف پرده‌های سنتی، این پنل‌ها 70% دید از بیرون را مسدود می‌کنند. طرح انتزاعی که از سایه درختی الهام گرفته شده است، می‌تواند از دیدن فضای خصوصی شما توسط همسایگان شما جلوگیری کند. همچنین از شدید نور خورشید جلوگیری می‌کند و در عین حال نور طبیعی مناسبی را به داخل می‌دهد.

بیشتر بخوانید: نکاتی که هنگام نصب ورق استیل باید در نظر داشت

کاربرد طراحی برش لیزر استیل

4- پنل‌های دروازه و گیت با برش لیزری

چهارمین کاربرد طراحی برش لیزر استیل در طراحی دروازه و گیت ورودی است. طراحی ورق برش لیزری برای پانل‌های دروازه می‌تواند یک راه عالی برای ایجاد گیت ورودی با طرح اختصاصی شما باشد. این صفحه‌ها را می‌توان برای حفظ حریم خصوصی و اهداف امنیتی، به عنوان صفحه مستقل، به عنوان جداکننده اتاق و یا به عنوان پس زمینه تزئینی استفاده کرد. استیل رخ در تولید محصولات سفارشی با استفاده از برش لیزری تخصص دارد، بنابراین شما می‌توانید ورق استیل برش خورده با لیزر و مطابق طرح مورد نظر خود را دریافت کنید.

یکی از مزایای پنل‌های راه‌بند برش لیزری این است که می‌توانید طرحی را انتخاب کنید که کاملاً با دکوراسیون بیرونی خانه یا محل کار شما مطابقت داشته باشد و یا شکل پنل را برحسب علایق خود سفارشی سازی کنید. برای مثال در طرح راه‌بند ورودی یک کارخانه از نشان تجاری یا طرحی مرتبط با موضوع کار آن مجموعه استفاده کنید. شما می‌توانید ورق برش لیزری را از آلومینیوم، فولاد کربن، فولاد گالوانیزه یا فولاد ضد زنگ یا همان استنلس استیل انتخاب کنید. استفاده از ورق استیل ظاهری جذاب و الگوهای طراحی برش لیزری تزئینی بی‌شماری را ارائه می‌دهد.

بیشتر بخوانید: 8 دلیل برای استفاده از استیل در دکوراسیون خانه و محل کار

کاربرد طراحی برش لیزر استیلساخت دروازه با برش لیزری

5- پنل‌های نورگیر برش لیزری

آخرین کاربرد طراحی برش لیزر استیل در طراحی پنل های نورگیر است. برای کسانی که به دنبال اضافه کردن آلاچیق به فضای باز ملک خود هستند، ورق مشبک با برش لیزری یک گزینه مناسب برای نورگیری فضای بیرونی است. پنل‌های نورگیر آلاچیق راهی عالی برای ایجاد سایه و طراحی خلاقانه به فضای بیرونی شما هستند. علاوه بر آلاچیق، از این پانل‌ها می‌توان برای انواع نورگیر استفاده کرد. این پنل‌ها برای سایه‌دار کردن مناطقی که تحت تابش شدید آفتاب هستند بسیار کاربردی و جذاب است. از ویژگی‌های دیگر پنل‌های نورگیر این است که نور طبیعی را متعادل می‌کنند و سبک مدرن و منحصر به فردی را به فضای شما می‌بخشند.

بیشتر بخوانید :  10 تولید کننده برتر فولاد ضد زنگ در سراسر جهان در سال 2022

پانل‌های نورگیر برش لیزری نیز بخش مهم و تاثیرگذار‌ از پروژه شما هستند، زیرا کمک می‌کنند طرحی داشته باشید که مکمل آلاچیق و دکوراسیون باغ شما باشد. بهترین نوع ورق برای پنل‌های نورگیر ساخته شده با برش لیزر، ورق استنلس استیل است که به دلیل ضد زنگ بودن دوام بالایی دارد و به طور اختصاصی برای این کاربری و برای هر نوع آلاچیق مناسب هستند. علاوه بر این، می‌توانید پانل‌های نورگیر را از ورق استنلس استیل بسازید، تا به رنگ آمیزی به منظور حفظ کیفیت سطح فلز نیاز نداشته باشید.

کاربرد طراحی برش لیزر استیلپنل‌های نورگیر مناسب طراحی فضای بیرونی

 

برای مشاهده قیمت و خرید ورق استیل از فروشگاه آنلاین استیل رخ کلیک کنید

قیمت ورق استیل

سخن آخر

طراحی ورق با برش لیزر مزایای بسیار زیادی با خود به همراه خواهد داشت. از جمله زیبایی بصری و نوآورانه بودن این پنل‌هاست؛ بخصوص زمانی که با عبور نور ترکیب شده و فضاسازی خاصی ایجاد می‌کنند. از سوی دیگر، به دلیل نصب ساده و قیمت مناسب مواد اولیه، هزینه‌های نصب و پیاده‌سازی برای مشتریان مقرون به صرفه خواهد بود. به کمک این پنل‌های برش داده شده، دکوراسیونی متفاوت و منحصربه‌فرد برای خود ایجاد کنید.

استیل رخ با سال‌ها تجربه در اجرای پروژه‌های معماری با برش لیزر و تامین کالای استیل (مانند لوله استیل و پروفیل استیل) آمادگی دارد تا در صورت نیاز، شما را یاری کند. اگر تمایل داشتید برای مشاوره کاربرد طراحی برش لیزر استیل با ما در تماس باشید و برای تامین کالا و خدمات برش لیزر از وب‌سایت استیل رخ بازدید نمایید. همچنین برای بهره‌مندی از طراحی‌های متنوع برش لیزر از کاتالوگ ما با صدها طرح مختلف استفاده کنید و با خیالی آسوده کارتان را به ما بسپارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درباره‌ی محصولات سوالی دارید؟ از ما بپرسید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp یکی از کارشناسان را انتخاب کنید